Futsal: Brazil, Kolumbija, Italija i Španjolska u 1/2 finalu svjetskog prvenstva

Reprezentacije Brazila, Kolumbije, Italije i Španjolske su se plasirale u 1/2 finale Futsal svjetskog prvenstva 2012. što se održava u Tajlandu.
U veoma zanimljivoj četvrtfinalnoj utakmici, između Brazila i Argentine, Brazil je uspio, nakon zaostatka od 2:0, postići dva pogotka i nakon produžetka plasirati se u polufinale za konačnih 3:2. Argentina je povela pogotcima Rescia (16'30”) i Borruta (17'07”), a za Brazil su bili precizni Neto (32'42”) i dva puta Falcao (33'55” i 44'42”).
U utakmici između Kolumbije i Ukrajine južno amerikaci su bili bolji s 3:1. Prvo poluvrijeme je završeno 0:0. Na samom početku je Reyes doveo Kolumbijce u vodstvo, da bi u posljednjoj minuti Caro i Abril povečali na 3:0. Za konačnih 3:1 pobrinuo se Ovsiannikov šest sekundi prije kraja susreta.
Italija se, iako je gubila 3:0 od Portugala, plasirala u dalji krug takmičenja. Ricardinho (1'02”, 10'53” i 11'01”) je Portugal doveo u vodstvo od 3:0 s kojim se rezultatom otišlo i na pauzu. U drugom poluvremenu Italija je preko Assisa (22. min), Lime (38. min) i Fortina u posljednjoj minuti susreta uspjela izjednačiti rezultat, da bi u produžetku Honorio u 42. minuti postavio konačan rezultat susreta i prolaz Talijana u polufinale.
U posljednjoj utakmici četvrt finala Svjetskog prvenstva u futsalu su se sastali Španjolska i Rusija. Sirilo (1'14”) je na samom početku susreta doveo Rusiju u vodstvo, da bi Ortiz u 4. min izjednačio. Na poluvrijeme se otišlo 3:1 za Španjolsku pogotcima Fernanda (14’) i Lozana (19’). U drugom poluvremenu su Rusi uspjeli preko Alemaa u 34. min još samo smanjiti na 3:2.