Francuzi preživjeli kasno buđenje Hrvatske

Igrani mečevi Lige nacija

Derbi večeri Lige nacija igran je u Splitu između Hrvatske i Francuske.

U reprizi posljednjeg finala Svjetskog prvenstva nije bilo pobjednika. Meč na punim tribinama Poljuda je okončan rezultatom 1:1.

Većim dijelom meča Trikolori su bili konkretniji i bolji rival, a do vodstva su stigli u nastavku kada je lijep gol postigao Rabiot. Ubrzo nakon toga je i veliku šansu propustio Rabiot.

Držali su gosti sve pod svojom kontrolom i činilo se da idu ka pobjedi, ali u 83. minuti sviran je penal za Vatrene i to uz pomoć VAR tehnologije.

Odgovornost je preuzeo Kramarić i rutinski matirao Maignana. Gol možete pogledati ovdje.

Taj pogodak je dao vjetar u leđa domaćinu koji su igrali odlično u posljednjim minutama, imali su i nekoliko izglednih situacija, ali se Maignan nije dao prevariti.

U Ligi B Island i Albanija su odigrali 1:1. Seferi je zabio za goste, dok je vrijedan bod domaćim donio Thorsteinsson.

Dva meča Lige C donijela su samo jedan gol. Bjelorusija i Azerbejdžan su odigrali 0:1, dok se za iznenađenje večeri pobrinuo Kazahstan koji je u gostima minimalnim rezultatom pobijedio Slovačku.