EP 2013. za žene: Španjolska u 93. minuti do pobjede protiv Engleske

Kompletirano je 1. kolo grupne faze Evropskog prvenstva 2013. za žene, a u posljednjem susretu su Španjolska i Francuska zabilježili pobjede.
Francuska je s 3:1 savladala Rusiju, a pogotke za Francuskinje su postigli Delie (21’ i 32’) i Le Sommer (67’), dok je utješni pogodak za Rusiju postigla Morozova u 84. min.
U susretu između Engleske i Španjolske, kada se mislilo da će se završiti neriješenim rezultatom, gol u 93. minuti je odlučio. Veronica Boquete je Španjolsku u 5. minuti dovela u vodstvo, da bi samo tri minute poslije Aluko poravnala rezultat. Samo nekoliko minuta prije kraja susreta uslijedila je prava drama. U 86. minuti iz kornera Hermoso dovodi Španjolsku ponovo u vodstvo, da bi nekoliko minuta Anita Asante za Englesku poravnala, također iz kornera. Kada su svi mislili da će se susret završiti bez pobjednika u nadoknadi vremena nakon ubacaja s desne strane Putellas postiže pobjedonosti pogodat za konačnih 3:2 za Španjolsku i prvu veliku senzaciju na Evropskom prvenstvu.

Francuska – Rusija 3:1
Engleska – Španjolska 2:3