Zrinjski u derbiju slavio protiv Širokog Brijega

U zaostalom susretu nogometne Premijer lige BiH Zrinjski je na svom terenu bio bolji od Širokog Brijega  3:1.

U prvoj utakmici nakon smjene Krunoslava Rendulića Plemići su žestoko krenuli od prve minute.

Već u 3. minuti zatresla se mreža gostiju, ali je taj pogodak poništen zbog zaleđa Antonija Ivančića. Uslijedilo je još nekoliko izglednih prilika pred golom Širokog, a do vodstva domaći su došli u 10. minuti preko Josipa Ćorluke.

Samo tri minute kasnije Nemanja Bilbija pogodio je za 2:0.

U 23. minuti veliku grešku napravio je Tarik Ramić. Veznjak Zrinjskog izgubio je loptu pred svojim golom, a taj poklon iskoristio je Marijan Ćavar i pogodio za 2:1.

Imao je Široki još dvije opasne situacije u protuudarima koje nije iskoristio, a poluvrijeme je zaključio Bilbija svojim drugim pogotkom u 45. minuti susreta.

U nastavku je tempo poprilično pao. Zadovoljan vodstvom, Zrinjski nije srljao naprijed, a Široki Brijeg nije uspijevao organizirati opasniji napad u rijetkim izlascima na protivničku polovicu.

Zrinjski je tako u prvoj utakmici pod vodstvom Maria Ivankovića došao do sigurne pobjede 3:1

U sljedećem kolu u nedjelju Zrinjski gostuje kod Goška, dok će Široki Brijeg u Posušju ugostiti Velež.

Na ljestvici Premijer lige BiH prvi je Borac s 33 boda, slijede Zrinjski (29), Sarajevo (27), Velež (25), Sloga (21), Široki Brijeg (20).

Na začelju su Tuzla City s 10 i Zvijezda s 5 bodova.