Francuska – Njemačka 1:0

Derbi prvog kola EURO-a rastužio Elf: Trikolori slavili u Minhenu
Odlučio autogol Hummelsa

Derbi prvog kola EURO-a odigrali su Francuska i Njemačka u Minhenu u okviru grupe F, a s ovom utakmicom spuštena je i zavjesa na prvo kolo EURO-a. Konačan rezultat glasio je 1:0 za Francuze.

Utakmica je počela sa dosta trke, brobe, bilo je lijepih poteza u uvodnim minutama, a prvo pravo uzbuđenje donosi i pogodak.

Igrala se 20. minuta kada je Pogba sjajno uposlio Hernandeza, koji vraća loptu u sredinu, a nesretni Hummels u želji da izbije loptu ispred Mbappea zakucao je u svoju mrežu za vodstvo Francuza od 1:0.

Nakon gola Francuske, Njemačka je imala dvije prilike iz prekida. Oba puta je iz slobodnjaka direktno šutirao kross. U 26. minuti je pogodio živi zid, a u 29. minuti šutirao je visoko preko gola.

U 33. mintui dobra akcija Francuza, ali Rudiger je pročitao zamisao Mbappea. U 36. minuti odlična akcija Njemačke, međutim Kimmich je u završnici uputio loš pas. U 38. minuti šansa za Gundograna, bez promjene rezultata.

Njemačka je imala još jednu priliku u prvom poluvremenu preklo Mullera, ali nakon udarca glavom lopta odlazi pored gola. Benzema je također zaprijetio u 42. minuti, bez problema za odbranu Njemačke.

U nastavku otvorena igra s obje strane. Bilo je nekoliko poluprilika. Mbappe u 51. minuti sjajno prolazi pored odbrane Njemačke, ali saigrači kasne na njegovu povratnu loptu.

U 62. minuti odličan napad Njemačke, Varane je izbacio loptu u korner. Igrala se 78. minuta kada je Mbappe kao brzi voz prošao pored Hummelsa, koji u posljednji čas zaustavlja napadača Francuske.

U 84. minuti poništen je gol Benzemi zbog ofsajda, a u 88. minuti zaprijetio je na drugoj strani Sane iz slobodnjaka, ali ostalo je do kraja 1:0.

FRANCUSKA – NJEMAČKA 1:0 (Hummels (ag) 20’)