Liga za opstanak: Mladost i Čelik odigrali 3:3

Mladost i Čelik odigrali su meč bez pobjednika u 1. kolu Lige za opstanak iako su domaći vodili 3:1 do 84. minute.

io je ovo inače njihov peti međusobni meč. Mladost je dva puta slavila u Doboju-Kaknju, dok je u Zenici jednom pobijedio Čelik, a jedan susret završio je bez pobjednika.

Već u drugoj minuti iz slobodnjaka iskosa je dobro ubacio Stokić, a Regoje glavom sa osam metara šutira pored gola. U 10. minuti domaći su poveli. S desne strane je ubacio Šišić, odbrana Čelika loše reagovala, a Kuzmanović sa tri metra pogodio za 1:0. Na 2:0 povisuje Brkić, koji u 40. minuti postiže eurogol iz slobodnjaka s 25 metara pogodivši lijeve rašlje gola gostiju.

U trećoj minuti nastavka Velić je u posljednji momenat izbacio loptu ispred Dilavera. Minut kasnije Rizvanović je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Terzić pokazao na penaltik. Siguran realizator bio je Mahir Karić.

U 59. minuti Haris Dilaver glavom sa desetak metara gađa tik pored lijeve stative, a Brkić u 73. minuti iz slobodnjaka s 20 metara šalje loptu preko gola.

U 75. minuti Rizvanovića u svom kaznenom prostoru faulira Regoje, a sudija po drugi put pokazuje na penaltik. Brkić je bio siguran, da bi već u 84. minuti Dilaver udarcem glavom s 13 metara lobovao golmana domaćih i smanjio na 3:2. I to nije bilo sve.

U 90. minuti odlično se snašao Smriko i ubacio za Brkovića, koji s četiri metra postavlja konačnih 3:3.

Dodajmo i to da je u sudijskoj nadoknadi Dilaver propustio dobru priliku.