Juventus s Pjanićem, Ronaldom i Mandžukićem najbolji u historiji kluba

Nogometaši Juventusa pobijedili su u okviru 19. kola Serije A ekipu Sampdorije rezultatom 2:1 i tako prvi dio sezone završili s rekordnim brojem bodova u italijanskom prvenstvu.Stara dama je osvojila čak 53 boda od mogućih 57 u jesenjem dijelu prvenstva te time postavila novi italijanski rekord.

Ekipa za koju igra i naš reprezentativac Miralem Pjanić ujedno je srušila svoja dva rekorda iz 2005/06. i 2013/14. sezone, kada su na polovicama sezona imali po 52 boda.

Ove polusezone po dva boda uzeli su im samo Genoa u Torinu, kada je bilo 1:1, te Atalanta na svom terenu u još jednom remiju 2:2.

Juventus je umalo danas ostao bez rekorda budući da je Sampdoria bila na korak do remija jer je u drugoj minuti sudijske nadoknade poništen gol Riccarda Saponare za 2:2.

Prethodno je Juve poveo u drugoj minuti golom Cristiana Ronalda, u 33. je Fabio Quagliarella izjednačio iz penala, a onda je Portugalac također iz udarca s bijele tačke u 65. minuti vratio prednost Juventusu i postavio konačan rezultat.