KošarkaSport

Fenomenalna partija Džanana Muse i novi veliki skalp Breogana

Sjajan učinak bh. košarkaša

Breogan je u utakmici 17. kola ACB lige na svom parketu savladao Baskoniju rezultatom 89:83.

Bh. košarkaš Džanan Musa pružio je još jednu fantastičnu partiju i vodio je svoj tim do velikog trijumfa.

Baskonia je kontrolisala rezultat u prvoj dionici. Razlika je išla i na plus sedam, a nakon 10 minuta igre bilo je pet razlike u korist gostiju, 24:19.

Međutim, Breogan i sjajni Džanan Musa su odigrali odlično u finišu druge dionice. Uspjeli su okrenuti rezultat na svoju stranu i na odmor odlaze s tri poena prednosti, 50:47.

Gosti su i u nastavku imali minute u kojima se činilo kako će prelomiti meč na svoju stranu. Međutim, to Breogan nije dopustio, pa je razliku nakon 30 minuta povećao na sedam poena, 69:62.

Breogan gostima više nije dozvolio povratak u meč. Uspjeli su završiti posao i doći do devete pobjede u sezoni (9-7).

Džanan Musa je pružio fenomenalnu partiju. Ubacio je 26 poena (8/14 FG), a dodao je i šest skokova te tri asistencije.

Kalinoski je kod Breogana dodao 15 koševa, a kod Baskonije Peters je ubacio 17.