Liga prvaka: Roma – Real Madrid 0:2

Nogometaši Real Madrida savladali su na Olimpicu Romu s 2:0 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka.

Prvi dio igre donio je taktičko nadmudiravanje dva trenera, a pravih prilika nije bilo osim one Marcela kada je o 30. minuti sjajno šutirao iz voleja sa vrha šesnaesterca, a lopta je prohujala pored gola Rome. Vučica je uglavnom bila orijentisana na kontra napade, međutim bez konkretnog učinka.

Real je imao više od igre i u nastavku, da bi u 57. minuti nakon dobre akcije Cristiano Ronaldo odlično prevario svog čuvara i šutirao, a lopta na putu do gola zakačila Florenzija i završila u mreži za vodstvo Kraljeva 0:1. Potom je u igru u 64. minuti ušao i Džeko umjesto El Shaarawya, te su se intenzivirali napadi domaćih.

Salah je u 66. minuti imao dobru šansu, ali Navas je dobro reagovao. Nekoliko minuta kasnije i Vainqueur je silovito šutirao nakon povratne lopte bh. kapitena, međutim lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola. Na drugoj strani dobre prilike su imali Ronaldo i Benzema da definitivno završe posao, ali nisu bili dovoljno prisebni.

Najbolju šansu za poravnanje imao je Edin Džeko u 79. minuti. Dijamant je odlično primio jednu loptu, ali malo iskosa sa lijeve strane pogodio je samo vanjski dio mreže iz nepsoredne blizine, za uzdahe domaćih tifoza.

Ipak, u 85. minuti rezervista Jese je sjajno prošao i majstorskim, odmjerenim udarcem pogodio je suprotii ugao za konačnih 0:2 i izvjestan prolaz Reala u četvrtfinale. Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč, dok Ervin Zukanović nije bio ni na klupi.