Real Madrid deklasirao Barcelonu u El Clasicu i osvojio Superkup Španije

Nogometaši Real Madrida osvojili su Superkup Španije pobijedivši Barcelonu večeras u finalnoj utakmici koja se igrala u Rijadu, glavnom gradu Saudijske Arabije.
Veliki rivali podarili su nam spektakularan El Clasico, a Kraljevski klub slavio je rezultatom 4:1.Na fenomenalan način meč je otvorio Vinicius Junior i s dva gola u prvih desetak minuta nokautirao Katalonce.

Prvo je pogodio u 7. minuti nakon što je zaobišao golmana Penu i poentirao za 1:0, a samo četiri minute poslije je zatresao nebranjenu mrežu nakon ubačaja Rodryga s desne strane (2:0).

Podigla je nakon toga Barcelona nivo svoje igre i počela opasno prijetiti, ali Lunin je u nekoliko navrata spasio Real Madrid. Ipak, spasa nije bilo u 33. minuti kada Robert Lewandowski postiže divan gol za 2:1 i povratak Barce u meč.

No, već u 39. minuti Vinicius kompletira svoj hat-trick pogotkom iz penala za 3:1.

Pitanje pobjednika riješeno je u 64. minuti kada je Rodrygo povisio na 4:1 i stavio tačku na utakmicu.

Barcelona je u posljednjih dvadeset minuta bila i s igračem manje na terenu jer je crveni karton zaradio Araujo, a tek nakon toga su Katalonci bili potpuno nemoćni.

Real Madrid je mirno priveo meč kraju i osvojio Superkup Španije, a ovo je 13. trofej u ovom takmičenju za Kraljevski klub.