FC Mostar SG ‘Staklorad’ obezbijedio šampionsku titulu za sezonu 2016/17.

MOSTAR SG NOVI ŠAMPION PREMIJER FUTSAL LIGE BIH

FC Mostar SG ‘Staklorad’ slavio je večeras na gostovanju kod Tanga u utakmici 9. kola “Lige za prvaka” Premijer futsal lige BiH rezultatom 3:5 i tako kolo prije kraja i zvanično obezbijedio šampionsku titulu za sezonu 2016/17.

Slaven Novoselac je u 6. minutu donio prednost Mostarcima, da bi samo minut kasnije na 1:1 poravnao Ognjen Erić.

U 13. minutu novu prednost gostima donosi Daniel Marinho de Souza, a konačnih 1:3 u prvom dijelu postavlja Josip Bošković u 19. minutu.

U trećem minutu nastavka prednost Starog Grada na 1:4 povisuje kapiten Marijo Aladžić, a četiri minuta kasnije pitanje pobjednika rješava Brazilac de Souza svojim drugim golom na meču.

Do kraja susreta domaći su uspjeli samo da smanje na 3:5 golovima Mirka Čampare i Ognjena Erića.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ je tako kolo prije kraja i zvanično postao prvak Bosne i Hercegovine.

U posljednjem kolu Tango gostuje kod Centra, dok Mostar SG dočekuje ekipu Leotara.

Trenutnu tabelu “Lige za prvaka” i “Lige za opstanak” možete pogledati na ovom linku.

KMF TANGO – FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ 3:5 (1:3)