Evropska liga: Zvezda elimisana, Dinamo u osmini finala

Kompletirana je lista učesnika osmine finale Evropske lige nakon što su večeras odigrani preostali susreti šesnaestine finala ovog takmičenja.

Edin Džeko je obilježio još jednu Rominu utakmicu na međunarodnoj sceni i pritom postavio novi klupski rekord. Dijamant je pogodio u 23. minuti za vodstvo protiv Brage od 1:0, a to je bio njegov 29. gol u dresu Vučice u Evropi. Dosad je rekord držao Francesco Totti sa 28 golova.

Zabrinjava, pak, činjenica da je Džeko tražio izmjenu u 67. minuti nakon što se požalio na povredu u predjelu prepona. Nadati se da nije u pitanju ozbiljnija ozljeda. Susret je inače završen trijumfom Rimljana od 2:1, koji s ukupnih 4:1 prolaze dalje.

Crvena zvezda je eliminisana iako u dvije utakmice nije upisala poraz od Milana. Večeras je beogradski tim odigrao 1:1 u Italiji, ali s obzirom da su Rossoneri postigli pogodak više u gostima (prvi meč 2:2), ekipa Stefana Piolija dobila je ulaznicu za osminu finala. Za Milan je strijelac bio Kessie s bijele tačke u devetoj minuti, izjednačio je Ben u 24. minuti.

Za Milan je od početka igrao Rade Krunić, ali je zamijenjen na poluvremenu (ušao Ante Rebić).

Zagrebački Dinamo i u revanšu je bio bolji od ruskog Krasnodara (1:0), strijelac jedinog gola bio je Mislav Oršić u 31. minuti nakon krasne akcije Modrih.