Evropska liga: Vršajević asistent u remiju Osmanlispora i Villarreala

Vršajević asistent u remiju Osmanlispora i Villarreala

Treće kolo Evropske lige u grupama J, K i L odigrano je danas u terminu od 19 sati.

Grupa J

Qarabag – PAOK 2:0

Domaćin je dominirao od početka do kraja susreta i zasluženo je slavio. U prvom poluvremenu Qarabag je u prvom poluvremenu imao najbolju priliku u 19. minuti, kada je Ndlovu pogodio prečku. Domaćin je postigao gol u 56. minuti kada je Quintana matirao Glikosa. Konačnih 2:0 postavio je Amirguliev u 87. minuti. Ibrahim Šehić na jednoj i Gojko Cimirot na drugoj starani su odigrali čitav susret.

Liberec – Fiorentina 1:3

U veoma uzbudljivom meču u Liberecu gosti su zasluženo osvojili tri boda. Italijanska ekipa je povela već u 8. minuti kada je pogodio Kalinić. U 17. minuti babacar je sjajno prošao kompletnu odbranu domaćina, ali njegov šut je zaustavio Dubravka. Kalinić je svoj drugi gol postigao u 23. minuti na Astorijevu asistenciju. Tatarusanu je spasio mrežu gostiju u 43. minuti kada je sjajno odbranio šut Breitea. Ipak, Rumun je u 58. minuti primio gol kada je njegovu mrežu zatresao Ševčik. Pobjedu Fiorentine ovjerio je Babacar golom u 70. minuti.

Grupa K

Hapoel Beer-Sheva – Sparta Prag 0:1

Domjaćin je mogao doći u vodstvo u 22. minuti, no Hobanov šut je završio na prečki. Golman gostiju Koubek je potom intervenisao sjajno u 32., 40. i 65. minuti, kada je zaustavio šuteve Hobana i Nwakaemea. Sparta je kaznila promašaje Hapoela u 71. minuti kada je Pulkrab pogodio za 1:0 i pobjedu češke ekipe.

Inter – Southampton 1:0

Nakon dosadnog prvog poluvremena, u drugom su obje ekipe zaigrale mnogo bolje. Najprije je Austin pogodio Handanovićevu mrežu u 53. minuti, no gol gostiju je poništen zbog ofsajda. Inter je poveo u 67. minuti kada je Candreva od prečku zakucao loptu za 1:0 za prvu pobjedu ekipe iz Milana ove sezone. Nerazzurri su ostali sa igračem manje u 77. minuti kada je Brozović dobio drugi žuti karton u razmaku od 18 minuta, ali su uspjeli sačuvati tri boda.

Grupa L

Steaua Bukurešt – Zurich 1:1

U veoma tvrdom meču bez mnogo prilika domaćin je imao prvu veliku priliku u 17. minuti, no Popa je pogodio samo stativu. Steaua je došla u vodstvo u 63. minuti kada je Golubović zatresao mrežu gostiju za 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Kone u 86. minuti meča.

Osmanlispor – Villarreal 2:2

Domaćin je došao do dva gola prednosti u razmaku od samo dvije minute. U 23. minuti Avdija Vršajević je asistirao Rusescuu za 1:0, a Rumun je minutu kasnije postigao i drugi gol za Osmanlispor na Ndiayeovu asistenciju. Posao Žutoj podmornici je olakšan u 53. minuti kada je Guven skrivio penal i zaradio je direktan crveni karton. Penal nije iskoristio Borre, tačnije sjajno je odbranio Arikan. U 56. minuti N'Diaye je smanjio rezultat na 2:1, a potom je Pato pogodio u 74. minuti susreta za 2:2. Vršajević je odigrao čitav susret u redovima domaćina.

Susretima u grupama A, B i C završeno je treće kolo Evropske lige.

Grupa A

Manchester United – Fenerbahče 4:1

Crveni đavoli su riješili pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu. Najprije je Pogba iz penala u 31. minuti pogodio za 1:0, a potom je sudija Bastien dosudio i drugi penal za United. Pogba je loptu prepustio Martialu koji je pogodio za 2:0. Pogba je na Lingardovu asistenciju postigao eurogol u 45+1. minuti susreta za 3:0. Lingard je u 48. minuti pogodio za 4:0, a počasni gol za Fener postigao je Van Persie na Emenikeovu asistenciju u 83. minuti.

Feyenoord – Zorya 1:0

Feyenoord je u potpunosti dominirao susretom, ali u prvom poluvremeu nesavladiva prepreka za domaćina bio je golman ukrajinske ekipe Ševčenko. Ipak, Ševčenko je kapitulirao u 55. minuti kada je pogodio Jorgensen.
Grupa B
Young Boys – APOEL 2:1

Gosti su prvi došli u vodstvo, a strijelac u 14. minuti je bio Efrem. Kipranin je na sjajan način lobovao Mvogoa. Radost gostiju trajala je samo četiri minute, a Hoaraou je pogodio za 1:1. Ekipa iz Berna do preokreta došla u 52. minuti. Hoarau je promašio penal, ali lopta mu se vratila i nije mu je bilo teško poslati u praznu mrežu za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Hoarau iz penala u 82. minuti meča.

Olympiacos – Astana 4:1

Domaćin je poveo u 25. minuti nakon velike greške odbrane kazahstanske ekipe, a Figueiras je na Fortounisovu asistenciju pogodio za 1:0. Potom su Pirejci u samo dvije minute postigli dva gola. Najprije je Elyounoussi u 32. povećao na 2:0, a potom Seba u 33. na 3:0. Gosti iz Kazahstana su do počasnog gola došli u 54. minuti preko Kabanange koji je iskoristio nevjerovatan kiks golmana Lealija koji mu je dodao loptu u noge. Ipak samo četiri minute kasnije gosti su ostali sa igračem manje kada je isključen Canas i tada je bilo jasno da tri boda ostaju na “Georgiosu Karaiskakisu”. Konačnih 4:1 postavio je Seba svojim drugim golom u 65. minuti. Marin Aničić je odigrao čitav susret u redovima gostiju.
Grupa C
St. Etienne – Gabala 1:0

U najnezanimljivijem susretu trećeg kola Evropske lige domaćin je na kraju ipak upisao tri boda. Jedini pogodak na meču bio je autogol Ricardinha iz praktično jedine opasne šanse pred golom Gabale. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane nesretni Ricardinho je glavom zakačio loptu, a ona je od stativu ušla u gol.

Mainz – Anderlecht 1:1

Domaćin je došao u vodstvo u 10. minuti, kada je jedanaesterac realizovao Malli. Gosti iz Brisela su potom preuzeli inicijativu, te su to krunisali golom u 65. minuti susreta, kada je Teodorczyk pogodio na Hannijevu asistenciju.

Okončane su utakmice 3. kola Evropske lige u grupama D, E i F. Roma je na svom Olimpicu ispustila vodstvo od dva gola razlike i remizirala sa Austrijom iz Beča (3:3).

Grupa D

Dundalk – Zenit Petersburg 1:2

Dunalk upisao je prvi poraz u grupi. Nakon što je postao prvi irski tim u grupnoj fazi Evropske lige, pa zatim osvojio historijski bod protiv AZ Alkmaara te upisao i prvu pobjedu savladavši Maccabi Tel Aviv kod kuće, Dundalk je na svom terenu poražen od Zenita iz Petersburga (2:1).

Dundalk je poveo preko Bensona koji je udarcem sa oko 25 metara u 52. minuti savladao Lodigina i izazvao erupciju oduševljenja na tribinama. Ipak, Irci nisu uspjeli sačuvati vodstvo i gosti su preko Maka u 71. minuti stigli do izjednačenja, a onda golom Giuliana u 77. minuti do potpunog preokreta. Zenit je u 91. minuti promašio penal kada je udarac rezerviste Mauricija odbranio Sava.

AZ Alkmaar – Maccabi Tel Aviv 1:2

Sudar AZ Alkmaara i Maccabi Tel Aviva pripao je gostima koji su slavili sa 2:1. Ovo je prva pobjeda, ali i prvi bodovi Maccabija u ovoj sezoni Evropske lige.

Prvi gol za goste postigao je Scarione 24. minuti nakon odlične asistencije Harisa Medunjanina koji je večeras igrao protiv tima u kojem je ponikao. Izjednačenje je donio Muhren u 73. minuti, ali Maccabi uspijeva doći do pobjede fantastičnim golom Golase u 82. minuti.

Medunjanin je odigrao svih 90 minuta za Maccabi, a osim asistencije, ostavio je trag zaradivši žuti karton u 67. minuti.
Grupa E

Roma – Austria Beč 3:3

Roma je na svom Olimpicu ispustila prednost od dva gola razlike i remizirala sa Austrijom iz Beča (3:3). Golove za Vučicu postigli su El Shaarawy (19’ i 34’) i Florenzi (69’), dok su veliki bod gostima donijeli Holzhauser (16’), Prokop (82’) i Kayode (84’).

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko i najbolji strijelac Rome u ovoj sezoni u igru je ušao u 81. minuti susreta umjesto Iturbea.

Viktoria Plzen – Astra 1:2

Astra je u gostima iznenadila Viktoriju Plzen savladavši je rezultatom 2:1 čime je stigla do prve pobjede i prvih bodova u grupnoj fazi.

Alibec je u 41. minuti pogodio za 1:0, a vodstvo gostiju udvostručio je Horava autogolom u 64. minuti. Horava je do kraja meča uspio matirati i protivničkog golmana kada je nakon promašenog penala odbijenu loptu poslao u mrežu u 86. minuti.

Grupa F

Genk – Athletic Bilbao 2:0

tino-sven-susic-genk
Svoju drugu pobjedu u grupnoj fazi upisao je Genk koji je rezultatom 2:0 pobijedio Athletic Bilbao. Gol za vodstvo, u akciji u kojoj je veliki udio imao Tino Sven Sušić, postigao je Brabec u 40. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Ndidi prelijepim pogotkom u 83. minuti.

Bh. reprezentativac Tino Sven Sušić igrao je do 78. minute u dresu Genka, a u 64. minuti je dobio žuti karton. Sušića je zamijenio Heynen.

Rapid Beč – Sassuolo 1:1

Rapid je u Beču podijelio bodove sa Sassuolom (1:1). Schaub je u sedmoj minuti doveo austrijski tim do prednosti, ali je gol gostima obezbijedio Schrammel autogolom u 66. minuti.

Povremeni bh. reprezentativac i veznjak Rapida Srđan Grahovac na teren je ušao u 66. minuti umjesto Murga.