Evropska liga: Poznato prvih sedam ekipa 1/8 finala

Evropska liga
Romi i remi dovoljan za prolazak, poznato prvih sedam ekipa 1/8 finala

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala Evropske lige nakon što su remizirali na gostovanju protiv Genta 1:1.

Rimljani su branili minimalnih 1:0 iz prvog meča, ali već u 25. minuti David je doveo Belgijance u vodstvo i anulirao je prednost Vučice. Ipak, samo četiri minute kasnije Justin Kluivert je poravnao i ispostavilo se, odveo svoj tim dalje.

Gent je do kraja jalovo napadao, ali rezultat se nije mijenjao. Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta.

Veliki uspjeh napravio je LASK koji je sa 2:0 bio bolji od Alkmaara i prošao je dalje. U jednom od derbija ove runde Bayer Leverskusen je i u Portu nadigrao istoimenog domaćina sa 1:3 i domogao se osmine finala, a prednost iz prvih susreta potvrdili su i sačuvali Basel i Wolverhampton.

Žrijeb parova osmine finala održat će se u petak u Nionu sa početkom u 13 sati.