Evropska liga, 3. pretkolo, revanš susreti

Moskovski Dinamo, PSV, Karabukspor, Astana, Hajduk… prošli su u četvrto pretkolo Evropske lige, odnosno play off.

Dinamo je s 2:1 slavio u gostima kod izraelske Shmone, što je Moskovljanima bilo dovoljno za prolazak u play-off. Kuranyi i Ionov su pogađali za goste, a Kehat je bio jedini strijelac za domaće.

PSV je u dobroj utakmici, kao gost, savladao austrijski St. Polten s 3:2, te se s ukupnih 4:2 plasirao dalje. Iznenađenje je priredio islandski Stjarnan koji je izbacio Lech. U Poljskoj nije bilo pogodaka (0:0), što je više odgovaralo gostima.

Dalje su prošli i Astana, Neftči Baku, Karabukspor i Waregem, a svi oni su večeras gostovali u revanšima trećeg pretkola Evropske lige.

Nogometaši Hajduka napravili su također veliki podvig nakon što su se večeras plasirali u play-off Evropa lige.

Splićani su na prepunom Poljudu savladali kahastanski Shakhtar sa 3:0 i tako nadoknadili zaostatak iz prvog meča (2:4).

Hajduk je slavio na krilima naših Zmajeva. Igrala se 13.minuta kada je Tino Sven Sušić fantastično pogodio za 1:0 i veliko slavlje na Poljudu. Do kraja prvog dijela Bili postižu i drugi gol. U 36.minuti na asistenciju Vršajevića pogađa Maglica.

Hajduk je do trećeg gola došao u posljednjim sekundama kada je tačku na i stavio Gotal. Vršajević je igrao do 73.minute, dok je Sušić odigrao cijeli meč.

Evropska liga, 3. pretkolo, revanš susreti:
AIK – Astana 0:3 (Kethevoama 37, Shomko 54, Dzholchiev 71)
Chikhura – Neftci Baku 2:3 (Gabedava 30, 51/ Webnje 16, 27, 38)
Lech – Stjarnan 0:0
Rosenborg – Karabukspor 1:1 (Helland 8/ Ozmert 35)
Shmona – Dinamo 1:2 (Kehat 11/ Kuranyi 22 – penal, Ionov 30)
Soligorsk – Waregem 2:2 (Balanovich 7, 42/ Sylla 41, 74)
St. Polten – PSV 2:3 (Segovia 56, Kerschbaumer 90/ Locadia 28, Depay 69, De Jong 70)