Kolumbija razbila Grčku rezultatom 3:0

U prvom susretu grupe C Svjetskog prvenstva u Brazilu, reprezentacija Kolumbije je sa 3:0 u Belo Horizonteu nadigrala Grčku.

Nošeni velikom podrškom sa tribina na kojima je bilo oko 30 000 njihovih navijača Kolumbijci su krenuli furiozno i već u 5. minuti su stigli do ranog vodstva na utakmici.

Cuadrado je sa desne strane ubacio loptu u sredinu gdje je bio Pablo Armero, koji prizmenim udarcem uz malo sreće matira golmana Grčke za veliko oduševljenje igrača i navijača Kolumbije. Do isteka prvih 45 minuta Kone i James Rodriguez na drugoj strani su imali dobre prilike da promjene rezultat, ali ostalo je 1:0.

Sve je bilo riješeno u 58. minuti. Teofilo Gutierrez je nakon korenera ostao usamljen na drugoj stativi, te rutinski poslao mrežu za velikih 2:0. Gekas je pet minuta kasnije glavom pogodio stativu, ali to je bilo sve od Helena, jer je Kolumbija u 93. minuti preko Rodrigueza postigla i treći gol i tako stigla do prva tri boda.