Hrvatska pobijedila i došla na korak do Eura: Evo šta joj treba u posljednjem kolu

Fudbaleri Hrvatske trijumfovali su na gostovanju kod Latvije sa 2:0 i tako došli na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo naredne godine u Njemačkoj.

Hrvatska je do prednosti došla golom Lovre Majera u 7. minuti, a na 2:0 je povisio Andrej Kramarić devet minuta kasnije. Bio je to pogodak za, ispostavit će se, konačan rezultat.

“Vatreni” su drugi  u grupi, nakon što su preskočili Vels koji je nešto ranije remizirao sa Armenijom (1:1).

Turska je sigurno prošla iz ove grupe, a Hrvatska i Vels se bore za 2. mjesto. Izabranici Zlatka Dalića će u posljednjem kolu dočekati Armeniju, dok će Vels ugostiti Tursku. Te utakmice igraju se u utorak.