- VIJESTI-TopSLIDENogometSport

Engleska pobijedila Dansku i nakon 55 godina ušla u finale velikog takmičenja

I druga polufinalna utakmica igrana je na Vembliju

Engleska je nakon 55 godina ušla u finale velikog takmičenja. Večeras je u polufinalu Evropskog prvenstva na Vembliju pred 64 hiljade gledalaca savladala Dansku sa 2:1 i zakazala finalni ogled protiv Italije u nedjelju.

Danci su poveli u 30. minuti golom Mikela Damsgarda (Mikkel Damsgaard) koji je sjajnim udarcem prebacio živi zid iz slobodnjaka.

Nepunih 10 minuta kasnije Simon Kjaer (Kjaer) je pogodio svoju mrežu i bilo je 1:1.

U sjajnoj utakmici bilo je prilika na obje strane, ali nakon 90 minuta ostalo je neriješeno.

Engleska je krenula jače u produžetke, a u 104. minuti su došli do gola. Dosuđen je penal loptu je namjesto Hari Kejn (Harry Kane). Šut mu je odbranio Kasper Šmajhel (Schmeichel), ali se lopta opet odbila Kejnu i on je ovog puta bio siguran.

Uslijedio je i drugi produžetak. Danska je imala više loptu, ali više od časnog poraza nisu mogli, pa je uslijedilo veliko slavlje Engleza.