Nogometašice BiH bile na korak od senzacije u Velsu pa se časno oprostile od baraža za SP

PRVI NASTUP IKADA

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na gostovanju u Velsu od istoimenog domaćina rezultatom 1:0 u utakmici play-offa za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Susret je završen nakon produžetaka, a regularnih 90 minuta završeno je bez golova.

Večerašnji nastup je historijiski za ženski nogomet u BiH. Naša selekcija prvi put zaigrala je u baražu za odlazak na Svjetsko prvenstvo, a rival je bio Vels koji je imao i prednost domaćeg terena.

Vels je važio za apsolutnog favorita, a kolike je šanse BiH imala prema svjetskim kladionicama dovoljno govori da je koeficijent na pobjedu naših nogometašica iznosio nevjerovatnih 41.

Utakmica je oborila rekord po broju gledalaca. Više od 14.000 fanova je gledalo ovaj susret uživo što je više od 13.500 koliko je gledalo utakmicu koja je do sada držala rekod u ženskom nogometu u Velsu.

Na terenu su Velšanke dominirale tokom svih 90 minuta, ali su se naše nogometašice branile na nevjerovatan način. Fantastična Almina Hodžić nije dozvolila da naše nogometašice prime gol i napravila je nekoliko izvrsnih odbrana.

U drugom poluvremenu tri gola postižu Velšanke, ali sva tri gola poništila je linijska sutkinja zbog ofsajda.

Ostalo je 0:0 tako da se pobjednik tražio nakon produžetaka. Tada su naše nogometašice i definitivno pale snagom protiv nadmoćnih Velšanki koje igraju u najjačim ligama svijeta.

Sve je krunisala najveća zvijezda velškog nogometa Jessica Fishlock. Nogometašica koja je osvojila četiri titule prvaka u četiri različite lige postigla je sjajan pogodak volej-udarcem nakon slobodnjaka i tako odvela svoju reprezentaciju dalje.

Vels je tako prošao u finale baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo gdje čeka snažna Švicarska.