Elvedina Muzaferija 46. u superveleslalomskoj utrci u Val d’Isereu

SUPERVELESLALOM

Ledecka najbolja, Muzaferija na 46. mjestu

Vozilo se u francuksom Valdizeru

Češka skijašica Ester Ledecka bila je najbrža danas u superveleslalomu u francuskom Valdizeru i tako došla do prve pobjede u toj disciplini u Svjetskom kupu.  Olimpijska prvakinja je ostvarila vrijeme 1.24,64. Bila je samo tri stotinke brža od drugoplasirane Korin Suter (Corine) iz Švicarske. Treće mjesto je zauzela Federika Brinjone (Federica Brignone) iz Italije.

Ledeckoj je to bila druga pobjeda u Svetskom kupu, pošto je prvu ostvarila prije godinu dana u spustu u kanadskom Lejk Luizu.

Naša Elvedina Muzaferija, koja je ranije ispunila olimpijsku normu, u današnjoj utrci osvojila je 46. mjesto sa vremenom 1:30.11 (+5.47).

Skijašice će sada imati jednonedeljni odmor, a posljednje dvije utrke u 2020. godini biće veleslalom i slalom u austrijskom Semeringu.