El clasico pripao Barceloni: Suarez i Mathieu za veliko slavlje Katalonaca

Nogometaši Barcelone su večeras, na Camp Nou, u još jednom fantastičnom El clasicu savladali ljute rivale iz Madrida rezultatom 2:1.

Navijači Barcelone su na pogodak morali čekati 19. minuta, a onda je na scenu stupio Messi i fantastično poslužio Mathieua koji zabija za 1:0. Ovo je bio treći gol u tri utakmice Mathieua.

Međutim Kraljevi se ne predaju te u 31. minuti stižu do poravnanja, strijelac je bio Ronaldo. S ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu žustra igra sa obje strane Real je pokušao preko Benzeme ali nije uspio.

U 56. minuti Barca ponovo vodi, strijelac je Luis Suarez.

Do kraja susreta Real je pokušao da stigne do pogotka ali promjene rezultata nije bilo.

Barcelona je sa ovom pobjedom pobjegla Realu na plus četiri, i nalazi se na prvom mjestu Primere sa 68 bodova.