-TopSLIDEKošarkaSport

Bh. košarkašice deklasirale Estoniju i trijumfalno okončale kvalifikacije za Eurobasket

Brčaninović briljirala

Bh. košarkašice su ubjedljivim trijumfom protiv Estonije, rezultatom 52:78 okončale kvalifikacije za Eurobasket.

Naša selekcija je zauzela drugo mjesto u grupi s omjerom od pet pobjeda i jednog poraza, te tako nakon 22 godine osigurala plasman na Eurobasket.

U današnjem duelu protiv Estonije, izabranice Gorana Loje su od početka meča bile bolji rival. Razlika u kvaliteti bila je evidentna, a prednost naše selekcije rasla je iz minute u minut.

Sredinom druge četvrtine imale su naše djevojke i + 16.

U drugom poluvremenu slična igra na parketu. Estonke su zaprijetile, došle na +10, ali to je bilo sve. Naše djevojke su meč privele kraju do konačnih 52:78.

U našim reodvima briljirala je Melisa Brčaninović sa double-double učinkom od 23 poena i 15 skokova, pratila je Courtney Hurt sa 16 poena. Interesantno sve naše košarkašice koje su bile u zapisniku upisale su se u listu strijelaca. Kod Estonije najefikasnija je bila Janne Pulk sa 12 psotignutih poena.