Eintracht senzacionalno izbacio Barcelonu, West Ham u polufinalu

Završene su još dvije utakmice četvrtine finala Evropske lige, a Eintracht Frankfurt je senzacionalno izbacio Barcelonu pobjedom na Nou Campu, dok je plasman u polufinale ovog takmičenja ostvario i West Ham United.

Nakon remija u Njemačkoj (1:1), Eintracht Frankfurt je večeras na Nou Campu slavio sa 2:3. Eric Garcia je već u trećoj minuti skrivio penal, a isti je realizovao Filip Kostić za 0:1. Pierre-Emerick Aubameyang i Ronald Araujo imali su u nastavku velike šanse za Katalonce.

Ipak, gosti iz Njemačke u 36. minuti su udvostručili prednost. Rafael Borre je postigao spektakularan pogodak za 0:2. Mogao je Eintracht u finišu prvog dijela i do trećeg gola, ali Ansgar Knauff nije iskoristio veliku priliku. Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu, Aubameyang je imao nevjerovatan promašaj. Fulio je prazan gol.

Uslijedila je kazna u 67. minuti. Ponovo je pogodio Kostić i bacio Katalonce na koljena. Poništen je gol Busquetsa u 84. minuti, a isti igrač pogodio je u prvoj minuti nadoknade i vratio tračak nade svom timu, koji je imao još osam minuta igre u nadoknadi.

U devetoj minuti sudijske nadoknade dosuđen je penal za Barcu, koji je realizovao Memphis Depay, ali vremena za veliku dramu nije bilo. Odmah je sviran kraj i njemački klub je prošao dalje.

West Ham je bio ubjedljiv na gostovanju kod Lyona (0:3), nakon što je prvi meč u Engleskoj završen remijem 1:1. Craig Dawson je doveo londonski tim u prednost u 38. minuti, a udvostručio ju je Declan Rice minuti prije isteka prvog dijela. Konačan rezultat postavio je Jarrod Bowen u 48. minuti.

Rangers vodi protiv Brage nakon 90 minuta sa 2:1. S obzirom da je portugalski klub slavio u prvom meču sa 1:0, ovaj susret otišao je u produžetke.

Ranije je plasman u polufinale ostvario RB Leipzig.