Eintracht osvajač Evropske lige!

Drama na Sanchez Pizjuanu: Penali odlučili osvajača Evropske lige!
Finale igrano u Sevilli

Pobjednik ovogodišnjeg izdanja Evropske lige je ekipa Eintrachta.

Oni su večeras na Ramon Sanchez Pozjuan stadionu u Sevilli poslije penala savladali Rangers, a nakon što je nakon 90 i 120 minuta igre bilo 1:1.

Prvu šansu imao je Eintracht u 11. minuti. Kamada je izašao sam na McGregora, ali golman Rangersa brani i spašava svoj gol.

Knauff je desetak minuta nakon toga šutirao, golman škotske ekipe odbija u korner.

Prva situacija pred golom njemačke ekipe i 26. minuti. Aribo je ostao sam na rubu kaznenog prostora i šutirao tik pored gola protivnika.

Četiri minute kasnije Filip Kostić je mogao da dovede Eintracht u vodstvo, ali i njegov šuti de tik pored gola. Isti igrač dvije minute kasnije ponovo šutira, ali ponovo neprecizno.

Drugo poluvrijeme otvoreno padom Borrea u kaznenom prostoru Rangersa, tražio je Eintracht penal, ali nije ga dobio. Tri minute kasnije Aribo dodaje za Kenta koji šutira, ali daleko od gola Eintrachta.

Prvi gol u 57. minuti. Odbrana Eintrachta pravi nestvarnu grešku, poklanja loptu Aribu kojem nije bilo teško pogoditi za vodstvo Rangersa. Taj gol pogledajte klikom OVDJE.

Šut Lindstroma dvije minute kasnije upravo blokira Aribo, tražili su ponovo penal Nijemci, no nije bila ruka pa je dosuđen samo korner poslije kojeg se ništa nije dogodilo.

Izjednačenje u 69. minuti. Kostić je ubacio lotpu, a Borre pogađa za 1:1. Klikom OVDJE pogledajte taj gol. Do kraja nije bilo velikih uzbuđenja izuzev šanse Kostića u 89. minuti, pa smo gledali dodatnih 30 minuta.

Arfield je u četvrtoj minuti prvog produžetka šutirao preko gola njemačkog tima, da bi dvije minute kasnije na drugoj strani pokušao Borre, no njegov šut je blokiran.

Na otvaranju drugog produžetka Barišić je pokušao i umalo iznenadio Trappa, no ostalo je 1:1. U 113. minuti je Kent zategao s distance, ali Trapp lagano brani.

Dvije minute prije kraja Kent s peterca šutira, ali Trapp nevjerovatno brani i spašava svoj tim. U nastavku akcije neko šutira preko gola. Tavernier u sudijskoj nadoknadi sjajno pokušava iz slobodnog udarca, ali Trapp i to zaustavlja.

Dakle, pobjednika nije bilo ni nakon produžetaka, pa se osvajač Evropske lige tražio izvođenjem penala.

Prvi penal izveo je Tavernier i pogodio, da bi s druge strane istom mjerom uzvratio Lenz. Drugu seriju sjajnim golom za Rangers otvara Davis, a izjednačenje donosi Australac bh. korijena Ajdin Hrustić.

Promašaj nismo vidjeli ni u trećoj seriji. Arfield je pogodio za Rangers iako je Trapp pročitao stranu, a za 3:3 u penalima pogađa Kamada.

Na otvaranju četvrte serije nevjerovatno loše šutira Aaron Ramsey, a Trapp brani za veliku prednost svog Eintrachta koju golom potvrđuje Kostić.

Roofe pogađa u petoj seriji za Rangers, a penal za trofej imao Borre i pogodio za veliko slavlje Eintrachta!

Ovaj trijumf znači za Eintracht i igranje Lige prvaka naredne sezone.