Nizozemska preko SAD-a postala prvi četvrtfinalista Svjetskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Nizozemske postala je prvi učesnik četvrtfinala Svjetskog prvenstva zahvaljujući pobjedi rezultatom 3:1 protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Danas su na rasporedu prvi dueli osmine finala i Svjetsko prvenstvo u Kataru ulazi u najuzbudljiviju fazu. Čas da otvore ovu rundu imali su Nizozemska i SAD.

Amerikanci su odlično ušli u meč, ali je inicijativa trajala svega desetak minuta. Stopostotnu šansu već u trećoj minuti za SAD propustio je Christian Pulišić nakon što je izašao sam pred golmana Nizozemske, ali je Andries Noppert odlično intervenisao.

Kazna je uslijedila u 10. minuti. Sjajna akcija Nizozemaca, povratna za Memphisa Depaya i odlična realizacija sada već drugog najboljeg strijelca u historiji Nizozemske.

Nastavili su Amerikanci da napadaju, ali ponovo primljen gol za šok. Još jednu lijepu akciju odigrali su Nizozemci u finišu prvog dijela, a Daley Blind pogađa za 2:0.

Nastavak donosi još ofanzivniju igru SAD-a i reviju velikih šansi. Prvu je imao Tim Ream nakon kornera u 50. minuti, a onda je Weston McKennie šutirao s vrha šesnaesterca preko gola tri minute kasnije.

Haji Wright je u 75. minuti obišao golmana Nizozemske, ali je jedan od defanzivaca izbacio loptu s gol-linije. No, Wright je samo minut kasnije postigao gol i tako vratio nadu Amerikancima.

Tada je SAD krenuo na sve ili ništa. Nizali su se napadi i šanse pred golom Nizozemske, ali nedovoljno da se rezultat ugrozi.

Do kraja je Denzel Dumfries golom u 81. minuti riješio brige Nizozemaca u današnjoj utakmici.

Nizozemska je tako postala prvi četvrtfinalista Svjetskog prvenstva i čeka boljeg iz duela Argentine i Australije koji je na rasporedu večeras.