Ostali sportoviSport

Džumhur poražen od Dolgopolova u polufinalu ATP turnira u Shenzhenu

Džumhur je tako porazom u prvom međusobnom duelu od Ukrajinca ostao bez novih novih 150 bodova i 62.625 dolara.

Ključni poen u prvom setu bio je u četvrtom odigranom gemu kada je Dolgopolov uzeo break našem teniseru.

Do kraja seta niti jedna teniser nije griješio pa je Ukrajinac slavio s uvjerljivim rezultatom 6:3.

I u drugom setu oba tenisera su dobro servirala i nisu dopuštali protivniku da stignu do prilika za break.

U igri živaca prvi je popustio Džumhur kod rezultata 4:4, izgubio svoj servis, što je na kraju bilo dovoljno Dolgopolovu da osvoji i drugi set te dođe do konačne pobjede.

Dolgopolov će u finalu turnira igrati protiv drugog nosioca turnira Goffina, koji je rezultatom 2:1 u drugom polufinalu porazio Laaksonena.