Ostali sportoviSport

Džumhur bio na pragu senzacije pa izgubio od Zvereva u 3. kolu Roland Garrosa

U prvom setu Zverev je bio dominantan, napravio je dva breaka, a Damiru nije ponudio nijednu break-loptu. Štaviše, Džumhur je na servise protivnika uspio osvojiti samo tri poena. Nijemac je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:2 nakon 25 minuta igre.

Početak drugog seta ličio je na prvi, Zverev je rano napravio break i poveo sa 3:1, no Damir se vratio brzo u meč i s dva breaka osvojio drugi set rezultatom 6:3. Drugi set je trajao 39 minuta.

U trećem gemu trećeg seta Džumhur je oduzeo servis Zverevu za 2:1, ali je Nijemac vratio brak za izjednačenje, a potom dobro servirao za vodstvo 3:2. Džumhur potom servira bez izgubljenog poena, a onda u devetom gemu pravi novi break za 5:4. Imao je priliku da svojim servisom riješi treći set, što je uz određene poteškoće uspio za vodstvo 2:1 u setovima. Treći set je trajao duže u odnosu na prvi i drugi, ukupno 43 minute.

U četvrtom setu su oba tenisera osvojila po dva servisa, a onda je u petom gemu Džumhur napravio break za prednost 3:2. Uslijedio je novi uspješan servis našeg tenisera za povećanje vodstva te je bio jako blizu pobjede. Ipak, izgubio je servis pa je Zverev stigao do izjednačenja 4:4. Na servis protivnika je odigrao odlično, imao je prednost 40:0, ali se Zverev majstorski vratio, osvojio gem i poveo 5:4. Damir se uspio fokusirati te je bez problema odservirao za novo izjednačenje. Potom je odlučno napao servis protivnika, iskoristio treću break loptu i poveo sa 6:5. Uslijedio je Damirov servis za pobjedu, ali nije uspio osvojiti nijedan poen pa je Zverev zahvaljujući breaku stigao do 6:6. Treći set je riješen u tie-breaku, a uspješniji je bio Zverev 7:6/7-3/ nakon sat vremena pa se igrao odlučujući peti set.

Posljednji set je Damir loše otvorio te je izgubio servis, ali je dobro reagovao nakon toga i vratio break. Ipak, kada se očekivao dobar servis, Džumhur nije osvojio ni poen. U nastavku su teniseri čuvali svoje servise, ali je u osmom gemu Džumi napravio dominantan break za novo izjednačenje (4:4) i uzbudljivu završnicu. Nakon velike borbe je servisom stekao vodstvo 5:4, a Zverev je servirao za ostanak u meču. Džumhur je pružio veliku borbu, imao je meč loptu, ali je nije iskoristio pa je drama nastavljena. Pri Damirovom servisu je Alexander dobio priliku za break, drugu loptu je iskoristio i poveo 6:5. Uslijedio je servis za pobjedu njemačkog tenisera, koji je bio uspješan te je nakon velike borbe eliminisao Džumhura.

Zverev će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Lucas Pouille (16. ATP) – Karen Hačanov (38. ATP).