Džudistkinja Aleksandra Samardžić osvojila zlato

Bosanskohercegovačka džudistkinja Aleksandra Samardžić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji -70 kg na junirskom balkanskom prvenstvu, koje je održano proteklog vikenda u turskom Edirneu.

Na takmičenju je nastupilo oko 200 mladih džudista iz Albanije, Bugarske, Crne Gore, Grčke, Makedonije, Rumunije, Srbije, Turske i Bosne i Hercegovine, a reprezentacija BiH je osvojila jednu zlatnu , dvije srebrene i četiri bronzane medalje, saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Reprezentativci BiH Harun Sadiković (+100kg) i Hadis Ramić (-100kg) osvojili su druga mjesta nakon neočekivanih poraza u finalnim borbama, dok su bronzane medalje odnijeli Andrej Zurovac (-60kg), Petar Zadro (-66kg), Miloš Mijanović (-90kg) i Ivana Rikalo (-57kg).