Dynamo u trećem pretkolu Lige prvaka, Sarajevo žestoko oštećeno

Poraz bh. prvaka u Brestu

Fudbaleri Sarajeva večeras su poraženi u Brestu od Dynama (2:1) u meču drugog pretkola Lige prvaka, ali je meč obilježila greška sudija na štetu bh. prvaka.

Dynamo je bolje otvorilo utakmicu i povelo sa 1:0 već u trećoj minuti. Gordeichuk je uz dosta sreće uspio da savlada Kovačevića nakon što je lopta na putu do gola Sarajeva zakačima Miličevića i promijenila pravac.

Međutim, nakon primljenog gola bordo tim je zaigrao mnogo bolje. Sarajevo je kontrolisalo sredinu terena i čekalo svoju priliku, te je bilo jasno da se mogu nositi s bjeloruskim klubom.

Sarajevo je prvu šansu imalou 18. minuti kada je Tatar pokušao, ali je golman Dynama uspio da odbrani njegov udarac. Desetak minuta kasnije iz slobodnjaka prijeti Rahmanović, ali lopta ide preko gola.

No, u 34. minuti Sarajevo je poravnalo na 1:1. Na desnoj strani sjajno su kombinovali Tatar i Hodžić koji je ubacio za Rahmanovića, ali lopta je na kraju došla do Đokanovića koji sjajno matira golmana Dynama i poravnava rezultat.

Do kraja prvog dijela treba izdvojiti i situaciju u 43. minuti kada je Rahmanović prošao nekoliko igrača Dynama, ali su oni na kraju nekako uspjeli da izblokiraju njegov udarac.

Sarajevo je loše počelo i drugo poluvrijeme što su domaći iskoristili. Pechenin je ubacio loptu u kazneni prostor bordo tima gdje se najbolje snašao Diallo koji je prsima uspio da pošalje loptu u mrežu Kovačevića za 2:1.

U 54. minuti Sarajevo je poravnalo na 2:2 golom Ahmetovića, ali sudija je poništio gol zbog ofsajda. No, na usporenoj snimci se jasno vidjelo da Ahmetović nije bio u ofsajdu prilikom udarca jednog od igrača Sarajeva, te je bordo tim u ovoj situaciji žestoko oštećen i nevjerovatno je da je sudija signalizirao ofsajd.

Deset minuta kasnije ponovo prijete domaći. Sedko je dobro šutirao, ali je Kovačević sjajno zaustavio njegov udarac. Nakon toga novi napad Sarajeva, no izostala je završnica Fanima. U 69. minuti nakon kornera je pokušao i Dupovac, no brani to golman domaćih.

Dynamo je imao šansu i u 75. minuti. Kovačević je istrčao sa svog gola, a Sedko ga je pokušao matirati sa 30-tak metara, no bio je veoma neprecizan.

U 80. minuti sa 20-tak metara sjajno je šutirao Tatar, no lopta je otišla tik iznad prečke domaćih. Četiri minute kasnije igrači Sarajeva su tražili penal i pokazivali da je jedan igrač Dynama igrao rukom, ali je sudija samo odmahnuo rukama.

Sarajevo je pokušavalo do kraja utakmice da dođe do 2:2 i produžetaka, ali jednostavno nisu uspjeli jer su domaći na kraju odugovlačili i nije bilo nekog prostora za igru.

Dynamo ide u treće pretkolo Lige prvaka, dok će Sarajevo evropski put nastaviti u trećem pretkolu Evropske lige.