Dva kola prije kraja odbojkaši Ilijaša jesenji prvaci Super lige F BiH

Nakon pauze u odbojkaškom prvenstvu Superlige Federacije BiH, a radi odigravanja finalnih utakmica KUP-a, ovog vikenda je takmičenje nastavljeno, gdje su ilijaški odbojkaši još jednom pokazali svoju nadmoć u ovoj ligi, te sa osmom pobjedom u osam kola “zakucali” na vrhu tabele, obezbjedivši i formalno titulu jesenjeg prvaka Superlige F BiH, dva kola prije kraja polusezone, javljaju iz Odbojkaškaškog kluba “Ilijaš”.
U nedjelju je na Ilidži pred velikim brojem gledalaca, od kojih su bar polovinu činili navijači iz Ilijaša, ilijaška ekipa slavila najvažniju pobjedu u ovom dijelu prvenstva i u odličnoj predstavi savladali ekipu OK “Bosna” Sarajevo rezultatom 3:1 po setovima.

Već u prvom setu se moglo vidjeti da su naši odbojkaši zreliji i da pobjeda neće doći u pitanje (19:25), drugi set rutinski (17:25), opuštanje u trećem (25:22) nije dalo zavarati nikakvog malo boljeg poznavaoca odbojke, pa je četvrti set završen ponovo u našu korist (19:25), čime je i završen ovaj veoma važan susret. Ovo je bila pobjeda za 21 osvojeni bod, dok drugoplasirana ekipa OK “Bihać” i nedjeljni protivnik OK “Bosna” imaju po 12 bodova.

– Čestitke momcima i poziv našim sugrađanima da dođu narednog vikenda u KSC Ilijaš i pogledaju ovu najbolju generaciju ilijaških odbojkaša u pohodu ka još jednoj, devetoj po redu, pobjedi nad ekipom OK “Čapljina”, prošlogodišnjom premijerligaškom ekipom. Hvala našim navijačima na podršci. Ovu priliku koristimo da svi našim građanima, a posebno simpatizerima OK “Ilijaš” čestitamo 25. novembar Dan državnosti Bosne i Hercegovine, kažu iz ilijaškog odbojkaškog kluba.