Rezime 2. kola Premijer lige BiH

Nakon poraza od Mladosti DK u prvom kolu, Vitez je tražio pobjedu na domaćem terenu. U goste je stigla Krupa, a utakmica je završena podjelom bodova, odnosno, rezultatom 1:1. Strijelac za domaće je bio Zukić, a za goste Jašarević.

Mladost DK je poslije pobjede nad Vitezom na otvaranju sezone imala još jednu domaću utakmicu, ali je protivnik bio Željezničar. Tim iz Doboja kod Kaknja je nadigrao Plave te pobijedio rezultatom 2:1. Mladost je s klupe predvođena trenerom Edisom Mulalićem, nekadašnjim trenerom tima s Grbavice, koji je nadmudrio svog kolegu Admira Adžema. Golove za Mladost dali su Lazić i Aganspahić, dok je čast Plavih spašavao Osmanković.

Sloboda je upisala drugi poraz u drugoj ovosezonskoj premijerligaškoj utakmici, a nakon Širokog Brijega na Pecari, Tuzlake je na Tušnju savladao Radnik golom đurića. Recimo crveni karton “zaradila” Sloboda, tačnije, bio je to napadač Sulejman Krpić, koji je isključen u 75. minuti.

Hercegovački derbi su na stadionu Pod Bijelim brijegom igrali Zrinjski i Široki Brijeg, a pobjedu Plemićima je donio Jović pogotkom iz penala.

U dobroj formi je i povratnik u Premijer ligu BiH, banjalučki Borac, koji je drugu pobjedu upisao na gostovanju kod također novajlije GOŠK-a. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Veselinović u 31. minuti, a od 78. su Banjalučani igrali bez Mirkovića, koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. S druge strane, GOŠK je upisao drugi ovosezonski poraz. Velikan iz Platonove je lider na tabeli.

Sarajevo je nakon 16 godina upisalo ligašku pobjedu protiv Čelika u Zenici zahvaljujući pogocima Rahmanovića i Hadžića. Bordo tim se tako donekle iskupio navijačima nakon poraza u 1. kolu na Koševu od aktuelnog prvaka Zrinjskog. Zeničani su poraženi drugi put u sezoni.

Milivoje Lazić je prvi na listi strijelaca s dva pogotka.

Utakmice 2. kola je gledalo ukupno 16.350 gledatelja.