Kvalifikacije za SP 2018: Grčka i Belgija visokim pobjedama odgovorile na trijumf Zmajeva

Osim utakmice u Zenici gdje je BiH pobijedila Estoniju rezultatom 5:0 odigrana su još dva meča iz grupe H kvalifikacija za SP 2018. godine.

Belgija je u gostima savladala Kipar rezultatom 3:0. Lukaku je u 13. minuti doveo izabranike Roberta Martineza u vodstvo.

U nastavku strijelac prvog pogotka ponovo matira golmana reprezentacije Kipra. U 85. minuti Carrasco postiže treći pogodak za sigurnu pobjedu na otvaranju kvalifikacija.

Grčka je bez većig problema savladala u gostima Gibraltar. Nakon prvih 45 minuta semafor je pokazivao 1:4. Za goste su pogađali Mitroglou, Wiseman (autogol), Fortounis i Torosidis.

Za domaće je pogodak postigao Walker. Gosti u drugom dijelu nisu uspjeli postići još neki pogodak iako su imali nekoliko prilika.