Drugi meč na SP-u: Slaba predstava bh. rukometaša i poraz od Austrije

Nakon sinoćnje pobjede BiH protiv Irana, večeras su Austrijanci bili bolji od naših momaka.

Iako su izabranici Dragana Markovića na poluvremenu vodili 12:11, konačni rezultat ovog meča, kojeg su mnogi okarakterisali kao pravi ispit za BiH na SP-u, glasio je 23:21 za naše protivnike.

Odlično prvo poluvrijeme

Utakmicu je sjajnom odbranom otvorio Benjamin Burić, a minutu kasnije naši protivnici došli su do prvog vodstva na utakmici, 1:0. Na 1:1 nakon solo akcije izjednačio je Ivo Karačić.

Iako su naši igrali odličnu odbranu, uz sjajnog Burića na golu, Austrijanci su tokom prvih 15 minuta najčešće imali prednost koja ni u jednom trenutku nije iznosila više od jednog gola. U 18. minuti naši rukometaši došli su do prvog vodstva na utakmici, kada je za 6:5 pogodio Dejan Malinović.

U narednih pet minuta igralo se većinom gol za gol, a naši do plus dva prvi put na večerašnjoj utakmici dolaze pet minuta prije kraja prvog poluvremena pogotkom Nikole Prce. U 28. minuti za 12:10 uz dosta sreće pogodio je Alen Ovčina, a rezultat prvog poluvremena (12:11) postavio je Weber.

Loš početak drugog dijela

Drugo poluvrijeme naši rukometaši za razliku od jučerašnje utakmice otvorili su izuzetno loše. U prvoj polovini drugog poluvremena izabranici Dragana Markovića postigli su svega dva pogotka, pa su Austrijanci na čijem golu je briljirao Marinović, u 44. otišli na tri, a u 48. minuti na pet golova viška.

Crnu rupu konačno je prekinuo Faruk Vražalić golom za 19:15. Weber je u narednom napadu Austrijancima vratio plus pet. U 52. minuti Vranješ je zaradio isključenje, a Weber iz sedmerca Austrijancima vratio pet golova prednosti. U narednom napadu isključen je i Nikola Prce, pa smo sa minus pet golova bili primorani igrati sa dva igrača manje.

Tračak nade za BiH pred sam kraj

Od 54. minute naša reprezentacija imala je dva igrača više na parketu, što smo iskoristili i golom Malinovića došli na minus pet. U narednom napadu crveni karton zaradio je Vladimir Vranješ koga su arbitri prestrogo isključili. Brzi golovi Karačića i Koste Savića za minus tri bili su tračak nade za naše četiri minute prije kraja, ali su Austrijanci u narednom napadu ugasili sve naše nade.

Meč je pogotkom iz sedmerca za konačnih 23:21 zaključio Malinović. Na golu Austrije briljirao je Nikola Marinović sa 14 odbrana. Uspješan je bio i naš golman Benjamin Burić sa 12 uspješnih odbrana.

Inače, ovaj susret ste mogli pratiti u tekstualnom prenosu uživo na Klix.ba.

BiH – Austrija 23:21 (12:11)

BiH: B.Burić (12 odbrana), Grahovac, Savić 1, Vražalić 2, Terzić 1, Vranješ 1, Toromanović, S.Burić 4, Malinović 6, Karačić 3, Mikić, Janković, Ovčina 2, Prce 1, Perić, Čelica

Austrija: Marinović (14 odbrana), Bauer, Weber 3. Szilagyi 4, Schilinger, Wagesreiter, Hermann 2, Ziura 2, Božović, Posch 2, Santos 4, A. Hermann, Mayer 3, Bilyk 3, Kirieliavicius.