Mladost-Zvijezda 09 1:0

Ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja porazila je Zvijezdu 09 u prvom meču 14. kola Premijer lige BiH rezultatom 1:0.Prvu priliku na meču imali su igrači Zvijezde 09 nakon što je Đelmić uposlio Badjija, ali danas sjajni Velić pravi prvu odbranu i zaustavlja pokušaj gostujućeg igrača.

Isti igrač imao je priliku u 13. minuti, no Velić je još jednom odbranio njegov pokušaj, a golman Mladosti samo minutu nakon toga još jednom je fantastično odbranio pokušaj gostiju i tako već tada osigurao epitet igrača utakmice.

Gosti su nastavili s napadima, imali su nekoliko dobrih prilika, ali je Velić sve to zaustavio, a prve prave prilike za Mladost bilježimo u 44. minuti kada Atajić i Hadžić ne uspjevaju postići gol.

Ključni trenutak meča desio se u 54. minuti kada Vazda kruniše lijepu akciju domaćih i pogađa za 1:0, a zahvaljujući sjajnom Veliću Mladost je do kraja sačuvala prednost i osvojila veoma važna tri boda.

Zvijezda 09 ostala je na posljednjem mjestu na tabeli sa tri osvojena boda i teško da se mogu vratiti u borbu za opastanak, dok je Mladost na pretposljednjem mjestu sa 12 bodova.