Italijani jači od Engleza, slavili pobjedu od 1:2

Drugi susret grupe ‘D’, nazvane i ‘grupa smrti’, između Engleske i Italije završio je pobjedom italijanske reprezentacije od 1:2
Sjajan meč na Arena Amazonia stadionu od prve minute obilovao je šansama i na jednoj i na drugoj strani, a onda je Claudio Marchisio u 35. minuti ubacio loptu u mrežu i doveo Italijane u vođstvo od 0:1.
No radost nije dugo trajala, samo dvije minute kasnije Daniel Sturridge postiže izjednačujući pogodak za Engleze.
U samom finišu prvog poluvremena Italijani su imali još dvije velike šanse, prvo Antonio Candreva u 45. minuti pogađa stativu, a zatim Mario Balotelli šutira prema golu, no njegov udarac blokira odbrambeni igrač Engleske.
Drugo poluvrijeme počelo je žestoko, da bi nakon ubojitog ali neuspjelog šuta Sturridgea Italijani odmah uzvratili i već u 50. minuti poveli sa 1:2, a na listu strijelaca upisao se Balotelli.

U sudijskoj nadoknadi još jednma sjajna šansa za Italiju, Andrea Pirlo dolazi do odlične prilike za postizanje gola, ali pogađa samo prečku!

Pogledajte golove i nabolje prilike u utakmici koja Italijanima donosi tri zlatna boda….