Finale KUP-a ZDK: Borac slavio u prvoj utakmici protiv Žepča s 2:1

Odigrana je prva utakmica finala ZDK između Borca iz Jelaha i Žepča, a domaćin je slavio s 2:1.

Utakmica je počela u dominaciji domaćih, ali prvu ozbiljniju priliku imao je Rašić u 24.minutu kada glavom puca preko gola. Dvije minute kasnije na lijevoj strani A.Tadić slomio je odbranu domaćih i pucao pored gola.

U 28. prijete i domaći, ali prečka spašava Žepče. Dvije minute prije kraja prvog dijela sjajan šut sa 15 metara obranio je Jurić.

Pet minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno da domaćin dođe u vodstvo. Nakon kornera u skoku je najviši bio kapetan Borca, Hadžan koji pogađa za 1:0. Destak minuta kasnije moglo je biti i 2:0, ali istaknuo se Jurić.

U 66. odlična prilika za Rašića, sam je pred golmanom, ali lopta ide pored gola. Minutu kasnije sve je ispravio Tadić-Panter. Ivešić je ubacio sjajnu loptu iz kornera, a ovaj lagano poentirao za poravnanje rezultata.

Kada su svi očekivali da sudac označi kraj susreta domaći dolaze do pobjede. Nakon gužve u šesnaestercu Žepča najbolje se snašao Subašić i pogodio za pobjedu Borca. Minutu kasnije moglo je biti 3:1, ali opet se trese prečka.

Uzvratni susret igrat će se u srijedu na Gradskom stadionu u Žepču s početkom u 17:30h.