Šerif slavio protiv Reala usred Madrida i napravio jednu od najvećih senzacija u historiji

Moldavski tim lider grupe D

Fudbaleri Šerifa napravili su veliku senzaciju pobijedivši Real Madrid na Santiago Bernabeu rezultatom 2:1. Trijumf moldavskog predstavnika jedna je od najvećih senzacija u historiji Lige prvaka.

Real je dobro otvorio utakmicu, a onda šok u 27. minuti. Kristiano (Cristiano) je centrirao u šesnaesterac, a Jasur Jakšibaev (Jakhshibaev) glavom matira Tibu Kurtou (Thibaut Courtois). Real je preko Karima Benzeme i Edena Azara (Hazard) prijetio, ali nije uspio doći do gola u prvom poluvremenu.

Benzema je potom u 63. minuti sa penala donio poravnanje “Kraljevima”, čime se Francuz upisao u historiju ovog takmičenja, postavši prvi fudbaler koji je postizao golove u 17 uzastopnih sezona Lige prvaka.

Međutim, ni bod ovdje nije zadovoljavao Real koji je krenuo po preokret, a onda novi šok. Sebastien Til (Thill) je sjajno šutirao sa vrha šesnaesterca. Šahtar je tako lider grupe D sa šest bodova, Real ima tri, dok Šahtar i Inter koji su ranije danas odigrali bez golova imaju po jedan osvojeni poen.