Ostali sportoviSport

Velika pobjeda: Džumhur skinuo skalp Harrisonu

U prvom kolu ATP Mastersa 1000 u Indian Wellsu, najbolji bh. teniser Damir Džumhur je sa 2:1 u setovima pobijedio Amerikanca Ryana Harrisona (6:4, 3:6, 7:5).

Naš teniser je fenomenalno počeo meč dvostrukim breakom, koji je uz malo problema ipak uspio sačuvati, te je prvi set riješio sa 6:4. U drugom setu odlučio je break koji je Harrison uspio da napravi u drugom gemu, pa je američki teniser uspio rezultatom 6:3 da stigne poravnanja u setovima.

Prvi break u trećem setu ponovo je napravio Amerikanac, ali Damir je momentalno uzvratio rebreakom za 3:3. Džumhur je pri rezultatu 4:4 imao tri vezane break lopte koje nije iskoristio. Ipak, drugu meč loptu u 13 gemu je uspio da iskoristi za novi veliki trijumf poslije dva sata i deset minuta velike borbe. Damirov naredni protivnik u 2. kolu biće španski tensier Ramos.