Kup BiH: Željo slavio u Lukavici, Čelik i Široki uvjerljivi

Odigrano je preostalih šest utakmica osmine finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

Prošlogodišnji finalista Kupa BiH i aktuelni šampion, ekipa Željezničara, slavila je na gostovanju u Lukavici protiv ekipe Slavije. Igrač gostiju Hasanović je pogodio za vodstvo Željezničara u 41. minuti, nakon asistencije Jamaka. U finišu susreta vodstvo gostiju povećao je Hodžić, nakon asistencije Bučana, i tako postavio konačan rezultat utakmice, Slavija – Željezničar 0:2.

Čelik na svome terenu nije imao većih problema protiv niželigaša Bratstva, te su Zeničani slavili uvjerljivu pobjedu 4:0. Strijelci za Čelik bili su Gojković i Bajraktarević, te dva puta Mešanović.

U Maglaju su domaći Natron i Mladost iz Velike Obarske odigrali neriješeno 1:1. Mladost je prva došla do vodstva, ali su domaćini uspjeli izjednačiti rezultat i tako zadržati šanse za prolaz dalje.

Ekipa Veleža je na gostovanju Slobodi iz Mrkonjić Grada ostvarila pobjedu koja bi trebala biti dovoljna za četvrtfinale. Okić je iz penala doveo Velež u vodstvo 0:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku, Sloboda je uspjela poravnati rezultat, ali je onda Velež postigao još dva gola za vodstvo 1:3. Domaći tim je do kraja uspio tek smanjiti rezultat za konačnih 2:3.

U susretu Širokob Brijega i bijeljinskog Radnika na Pecari briljirao je igrač domaćih Wagner, koji je postigao hat-trick. Za domaće je još pogodio i Zakarić, dok je jedini gol za Radnik postigao Ristić iz penala. Konačan rezultat utakmice bio je 4:1 za Široki.

Ekipa Olimpica ubilježila je rutinsku pobjedu protiv niželigaša, ekipe Gruda. Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan za pobjedu Vukova 2:0.