Dinamo slavio u Bugarskoj i došao na korak do play-offa Lige prvaka

Nogometaši Dinama pobijedili su u Razgradu u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka ekipu Ludogoreca rezultatom 2:1 te su tako stekli ogromnu prednost uoči revanša u Zagrebu.

Dinamo je poveo već u šestoj minuti utakmice nakon što je Perić zabio sjajan gol iz voleja. Oršić je ubacio pred gol Ludogoreca, Lauritsen prebacio do Perića koji je prvo loptu glavom odbio u zrak, a onda sjajnim volejem pogodio s desetak metara za 1:0.

Samo tri minute kasnije Sergio Padt je ugurao loptu u vlastitu mrežu pa je Dinamo udvostručio vodstvo. Ljubičić je s desne strane prizemno ubacio s desne strane, a golman Ludogorca loše reagirao i zabio autogol.

Ludogorec se vratio u igru sredinom prvog poluvremena kada je Tekpetey zabio za smanjenje vodstva Dinama na 1:2. Lopta je došla do njega na lijevo krilo nakon što je Perić blokirao jedan udarac. Tekpetey je pucao iz teškog ugla, ali prošla je lopta između Livakovića i stative u mrežu. Ujedno je 1:2 bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale nekoliko opasnih napada i prilika, ali promjene rezultata više nije bilo.

Bh. reprezentativac Luka Menalo igrao je posljednjih 19 minuta za pobjedničku ekipu.

Revanš između Dinama i Ludogoreca igra se narednog utorka na Maksimiru.