Sjajan meč Ahmedhodžića protiv Chelseaja, Wolfsburg upisao bitnu pobjedu nad Salzburgom

Liga prvaka

U terminu od 18:45 sati odigrane su prve dvije utakmice četvrtog kola Lige prvaka.

U Malmeu je švedski prvak ugostio aktuelnog evropskog prvaka, ekipu Chelseaja, te na kraju pred punim tribinama pružio dobru partiju protiv favorizovanih gostiju iz Londona.

Posebno dobar bio je bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić, koji je na terenu proveo 90 minuta i uveliko pomogao Šveđanima da izbjegnu neki teži poraz, dok je kasnije u igru ušao i drugi reprezentativac BiH, Adi Nalić.

Chelsea se bez klasičnog napadača, Lukakua i Wernera, namučio na ovom gostovanju, iako je doduše imao mnoge šanse. Uspjeli su gosti tek u drugom dijelu doći do gola za pobjedu.

Konačnih 1:0 postavio je Hakim Ziyech u 56. minuti, pa je Chelsea praktično i osigurao nokaut fazu. U drugom meču grupe H Juventus večeras dočekuje Zenit.

Wolfsburg je ostvario važnu pobjedu nad Salzburgom (2:1). Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Bakua, ali je Wober majstorijom iz slobodnjaka u 30. minuti izjednačio na 1:1.

Domaćinu pobjedu osigurava Nmecha koji je u 60. minuti pogodio za 2:1. U drugom meču gurpe Sevilla od 21 sat dočekuje Lille.

Salzburg je prvi sa sedam bodova, Wolfsburg ima pet, Sevilla tri, a Lille dva boda.