Derbi na Koševu razočarao: Nula Sarajeva i Širokog

Sarajevo je u 7. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu dočekalo Široki Brijeg, a na kraju u ovom susretu pobjednika nije bilo – 0:0.

Sarajevo je očekivano od prve minute kontrolisalo loptu, ali je Bordo tim imao dosta problema da kreira pravu šansu pred golom gostiju.

Široki se sa druge strane dobro branio, čekao je svoju šansu iz kontri i u uvodnim minutama su imali nekoliko izleta pred gol domaćeg tima, ali Dizdarević nije imao problema.

Bordo tim prvu pravu šansu stvara u 27. minuti. Nakon prekida i dobrog ubačaja Kerim Palić kasni na jednu loptu i propala je velika šansa za domaće.

Gosti uzvraćaju u 34. minuti. Llanos iskosa sa lijeve strane gađa suprotni ugao gola Dizdarevića koji brani njegov udarac.

Samo dva minuta kasnije Sarajevo propušta veliku šansu. Bodul je ubacio, mladi Trako je najbolji u skoku, a njegov udarac glavom pogađa stativu.

Do kraja prvog dijela Široki je malo preuzeo loptu na svoju stranu. Pravih šansu međutim nije bilo i ostalo je 0:0 nakon 45 minuta igre.

Sarajevo i u nastavak ulazi sa više želje da postigne pogodak, ali zaista je teško bilo probiti odbrambeni bedem gostiju.

Palić je u 61. minuti isprobao šut sa distance, lopta je otišla preko gola, dok gosti nisu napravili apsolutno ništa.

Uzaludni su bili napadi Bordo tima. Nisu domaći mogli da stvore pravu šansu pred golom protivnika, a gosti su i dalje šanse čekali iz kontri.

Do kraja meča međutim ništa se nije promijenilo. Ostalo je 0:0 i publika sa Koševa je otišla itekako razočarana.