-TopSLIDEVisoko

Delegacija Grada Visoko boravila u službenoj posjeti prijateljskom gradu Bjelovar (Foto)

Delegacija Grada Visoko, predvođena predsjedavajućim Gradskog vijeća Visoko Almirom Ljeskovicom, boravila je u službenoj posjeti prijateljskom gradu Bjelovar, s kojim Grad Visoko već osamnaest godina njeguje snažne partnerske i prijateljske odnose.

Tokom posjete upriličen je susret sa gradonačelnikom Bjelovara gosp. Dariom Hrebak, u okviru kojeg je potvrđena obostrana opredijeljenost za nastavak i dodatno jačanje saradnje na polju kulture, privrede i međusobnog povezivanja lokalnih zajednica.

Delegacija Grada Visoko prisustvovala je i svečanom otvorenju jubilarne, 30. po redu, Terezijane, jedne od najznačajnijih kulturno-zabavnih manifestacija u Bjelovaru, čime je još jednom potvrđeno prijateljstvo i kontinuirana povezanost dva grada.

Kao znak poštovanja i prijateljstva, gradonačelniku Dariu Hrebak, predsjedavajući Almir Ljeskovica uručio je prigodan poklon, srebrenu repliku zlatnog novčića kralja Tvrtka I Kotromanića iz 1377. godine, izrađenog povodom njegove krunidbe u Milama kod Visokog, kao simbol bogatog historijskog naslijeđa i hiljadugodišnjeg kontinuiteta državnosti Bosne i Hercegovine.

Tokom boravka delegacija Grada Visoko susrela se i sa predsjednikom Sabora Republike Hrvatske gosp. Gordanom Jandrokovićem, dok su u kulturnom i sajamskom dijelu manifestacije Grad Visoko predstavili KUD Visoko i privrednik Edin Babić.

Ova posjeta još jednom potvrđuje kontinuitet uspješne saradnje između Visokog i Bjelovara te opredijeljenost ka daljem jačanju prijateljskih, kulturnih i privrednih veza.

FB: Gradska uprava Visoko

Show More

Related Articles

Back to top button