Danska remizirala sa Srbijom i izbacila je sa Eura!

U terminu od 21 sat odigrane su dvije utakmice grupe C nakon koje su poznati putnici dalje.

Na mečevima Danska-Srbija i Engleska-Slovenija golova nije bilo (0:0) pa su Englezi kao prvi prošli dalje.

Drugi su Danci sa tri boda koliko ima i Slovenija, koja je završila kao treća zbog manje dobijenih kartona. Nestvarna situacija… Srbija je kao četvrta završila učešće na ovom Euru.

Na meču između Danske i Srbije viđena je dominacija Skandivanaca. U prvom dijelu Bah i Eriksen nisu iskoristili velike šanse za svoj tim.

U nastavku su također Danci bili bolji, a Srbija je za 90 minuta fudbalske igre ozbiljno zaprijetila tek jednom preko Mitrovića i to je bilo to od naših istočnih komšija.

U drugoj utakmici večeri pogodaka nije bilo ni u Kelnu na susretu Engleske i Slovenije.

Englezi su i u ovom meču djelovali sporo i bezidejno, ali su ipak kao lideri prošli dalje.

Slovenci su ostali treći i preostaje im da sačekaju ishode u ostalim grupama kako bi saznali da li idu dalje.