-TopSLIDEFutsalNogometSport

Hrvatski spektakl u Amsterdamu

Savladana Poljska u 1. kolu Eura

Futsal reprezentacija Hrvatske pobjedom je započela nastup na prvenstvu Evrope. Hrvati su u 1. kolu u Amsterdamu savladali Poljsku s 3:1.

Poljska je bolje ušla u meč. Imala je početnu inicijativu, ali nije uspjela da zabije pogodak.

Hrvatska s druge strane u 8. minuti dolazi do gola i to na spektakularan način. Matej Horvat je povaljao odbranu Poljske i zatim majstorski pogodio za 1:0.

Imala je Hrvatska mogućnost da odmah ode i na 2:0, ali je pogođena prečka, da bi Poljaci u 14. minuti izjednačili.

Horvat je ovog puta napravio grešku, protivnik to koristi i pogotkom Holyja dolazi do 1:1.

Hrvatska međutim do poluvremena pravi dva gola prednosti. Prvo Sekulić u 14. minuti zabija za 2:1, a potom Jelovčić pogađa u 18. minuti za 3:1.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a Poljska u nastavku dominira.

Krenula je ova selekcija na sve ili ništa. Pogađali su nekoliko puta okvir gola, sjajno je branio i Luketin, pa je Hrvatska stigla do pobjede od 3:1.

Hrvatska za četiri dana igra meč protiv Rusije, a Poljaci za protivnika imaju Slovačku.