Ostali sportoviSport

Damir Džumhur savladao Mayera i zakazao meč sa Nadalom u drugom kolu

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur savladao je u prvom kolu ATP turnira iz serije Masters 1000 u Miamiju Argentinca Leonarda Mayera sa 2:1 u setovima (4:6, 6:3, 6:4).

Nakon niza loših rezultata Džumhur je odigrao odličan meč i iznenađujuće slavio protiv trenutno 41. igrača na svijetu.

Prvi set Damir je loše počeo i odmah izgubio svoj servis, a iskorišteni brejk Argentinac je znalački čuvao do kraja seta i poveo sa 1:0. Naš teniser se budi u drugom setu kada u šestom gemu pravi brejk. Rutinski je odigrao do kraja drugog seta i tako poravnao na 1:1 u setovima.

Treći, i odlučujući set je donio izjednačenu igru, a oba tenisera su bila sigurna na svom servisu do polovine seta kada Džumhur pravi brejk i čini odlučujući korak ka pobjedi. Sačuvao je svoj servis do kraja i plasirao se u drugo kolo turnira u Miamiju.

Kao nagradu za ovu pobjedu Damiru će u drugom kolu na megdan izaći veliki Rafael Nadal.