-TopSLIDEKošarkaSport

Finci poslali kući Hrvate

Košarkaška reprezentacija Hrvatske eliminisana je sa Eurobasketa, nakon poraza od Finske sa 94:86 u osmini finala.

Hrvati su kalkulisali u posljednjem meču grupne faze. Mediji su pisali o skandalu, jer je navodno Bojan Bogdanović namjerno promašio slobodno bacanje. “Birali” su protivnika i “pobjegli” od reprezentacije Srbije, ali su danas naletjeli na raspoložene Fince.

Utakmica je odlučena u posljednjoj dionici. Nakon tri četvrtine Finska je imala dva poena prednosti (67:65), ali su u posljednjih deset minuta imali više koncentracije, te su izborili prolaz u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Španaca. Lauri Markkanen je bio nerješiva enigma za naše zapadne komšije, na kraju je postigao 43 poena, uz devet skokova i tri asistencije.