-TopSLIDEOstali sportoviSport

Nova spustaška pobjeda Goggije, Elvedini za 14 stotinki izbjegli novi bodovi

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija je sjajno odskijala jednu od najzahtjevnijih staza u Svjetskom kupu u Cortini d'Ampezzo, te je zauzela 32. mjesto sa 3,13 sekundi lošijim vremenom od pobjednice Sofije Goggije.

Nakon što je ove sezone dva puta pobijedila na utrkama spusta u Lake Louiseu, a potom i jednom u St. Moritzu, slavila je 30-godišnja Talijanka i u Cortini. Za nju je to ukupno 21. pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu. Od toga je šesnaest puta najbolja bila u spustu, a pet puta u super veleslalomu.

U petak je pobijedila s vremenom 1:33.47, a najveću je konkurenticu imala u Slovenki Ilki Štuhec koja je osvojila drugo mjesto s 13 stotinki slabijim vremenom. Na postolje se još popela Njemica Kira Weidle koja je imala 36 stotinki slabije vrijeme od Talijanke. Amerikanka Mikaela Shiffrin je bila četvrta, a recimo i kako se dogodio jedan težak pad. Nastradala je Corinne Sutter, ali iako je pad izgledao prilično ružno švicarska skijašica je prošla bez ozbiljnijih ozljeda.

Goggia je uvjerljivo najbolja spustašica Svjetskog kupa s 480 bodova, dok Štuhec ima 272, a Elena Curtoni 218 bodova.

U ukupnom redoslijedu vodi Shiffrin s 1245 bodova. Slijede Vlhova (796), Gut-Behrami (681), Brignone (572) i Goggia (570).

Sutra se od 10 sati u Cortini d'Ampezzo opet vozi utrka spusta.