CSKA šokirao Građane, Bayern slavio protiv Rome

Bayern stopostotan, nova bruka Manchester Cityja, epilog je grupe E nakon odigranih utakmica 4. kola Lige šampiona.

Građani su na Etihadu dočekali CSKA, očekivalo se da će doći do sigurna tri buda te zabilježiti prvu ovosezonsku pobjedu u elitnom klupskom takmičenju, međutim desilo se suprotno.

Prvak Rusije je slavio sa 1:2, oba gola za goste iz Moskve postigao je Doumbia, dok je za domaće prekrasan pogodak postigao Yaya Toure iz slobodnjaka. City je utakmicu završio sa dva igrača manje nakon što je Fernandinho za svega osam minuta dobio dva žuta kartona, tačnije u 62. i 70. minuti te Yaya Toure u 83. minuti.

Bh. reprezentativac Edin Džeko je u igri proveo posljednjih pola sata, baš i koliko Miralem Pjanić u novom porazu Rome od Bayern.

Njemački šampion se i na Allianz Areni rutinski obračunao sa Vučicom koja je bila totalno bezopasna. Po jedan gol u oba poluvremena bio je dovoljan za četvrtu pobjedu Bavaraca, pogađali su Ribery i Goetze.

GRUPA F

Večeras su u okviru grupe F Lige evropskih prvaka igrane dvije utakmice u kojima su favoriti slavili sigurne pobjede.

Barcelona je na gostovanju kod Ajaxa ubilježila siguran trijumf. Katalonci su slavili rezultatom 0:2.

Već u četvrtoj minuti susreta Neymar je postigao pogodak za Katalonce, ali je isti poništen zbog ofsajda. U 18. minuti susreta Lucas Andersen je imao fenomenalnu šansu, ali je šutirao pored gola.

Osam minuta kasnije pokušao je i Klaasen, ali je Ter Stegen odlično intervenisao. Nakon toga Barca je imala dvije šanse preko Albe i Messija, ali ih je propustila da bi argentinski reprezentativac pogotkom u 36. minuti susreta donio prednost Kataloncima.

U drugom dijelu Messi i Suarez su imali odlične šanse sredinom drugog dijela, ali su bili neprecizni da bi posljednju šansu prije crvenog kartona Veltmana za domaće imao Serero, ali nije bio uspješan, a to je ponovo kaznio Messi golom u 76. minuti susreta čime je stigao velikog Raula na listi najboljih strijelaca Lige prvaka.

U drugoj utakmici ove grupe PSG je slavio (1:0) protiv APOEL-a, a jedini pogodak na utakmici djelo je Cavanija. Imao je PSG inicijativu tokom cijelog toka meča samo su jednom uspjeli savladati golmana APOEL-a što je bilo dovoljno za trijumf i plasman u osminu finala zajedno sa Barcelonom.

GRUPA G

Hrabri Maribor zaustavio moćni Chelsea, ”kosmička pravda” nagradila Sporting

Nakon odigranog 4. kola situacija u grupi G Lige prvaka postala je izuzetno zanimljiva.

Maribor je bio na pragu velike senzacije protiv Chelseaja, ali Plavci su se spasili u posljednjih 20 minuta. Odličnu igru Ljubičasti su krunisali sjajnim golom Ibraimija u 50. minuti za veliko oduševljenje u Ljudskom vrtu. Zahovič je samo deset  minuta kasnije imao kolosalnu prilku da udvostruči vodstvo Slovenaca, ali je sa pet metara uspio da prebaci gol Cecha.

Ipak, tim Josea Mourinha ubacio je u brzinu više pred sami kraj i u 73. minuti nakon kornera najbolje se snašao Nemanja Matić i poravnao je rezultat na 1:1. Chelsea je u 80. minuti postigao i drugi gol preko Diega Coste, ali on je poništen nakon sumnjivo dosuđenog ofsajda. U 85. minuti dosuđen je penal za goste nakon prekršaja nad Hazardom. Belgijanac je sam preuzeo odgovornost, ali je Handanović odbranio i ostalo je 1:1.

Nakon što su u prvom meču u Gelzenkirhenu drastično oštećeni, kosmička pravda je nagradila Sporting u uzvratu protiv Schalka. Iako su Nijemci poveli autogolom Slimanija u 17. minuti, u ostatku susreta Portugalci su preko Sarra (17.), Jeffersona (52.), Nanija u 72. i Slimanija u 90. minuti došli do velike pobjede. Schalke je u 88. minuti preko Aoga uspio da ublaži poraz za konačnih 4:2.

GRUPA H

Porto i Shakhtar pobjedama obezbijedili plasman u osminu finala

U grupi H u Ligi evropskih prvaka su igrane su dvije utakmice u kojima su trijumfe zabilježili Porto i Shakhtar.

Porto je stigao do trijumfa (0:2) na gostovanju u Španiji kod Athletic Bilbaa uprkos promašenom jedanaestercu Jacksona Martineza u 42. minuti susreta.

Ipak, kolumbijski napadač se iskupio za promašaj u 56. minuti susreta, a do kraja je pogodio i Brahimi u 72. minuti susreta i tako ovjerio trijumf gostujuće ekipe.

U drugoj utakmici ove grupe Shakhtar je ubilježio novi ubjedljiv trijumf (5s:0) protiv BATE Borisova, a strijelci za pobjedu ukrajinskog kluba su bili Srna, Alex Teixeira, te Luiz Adriano koji je postigao hat trick.

Također treba spomenuti i crveni karton Khagusha u gostujućoj ekipi u 45. minuti susreta, a ovim trijumfima Porto i Shakhtar su obezbjedili plasman u osminu finala.