-TopSLIDEKošarkaSport

Crnogorke se prošetale Ilidžom i ostvarile uvjerljiv trijumf: Čak 11. vezani poraz bh. košarkašica

Loše otvorene kvalifikacije za Eurobasket

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Ilidži odigrala prvi meč u kvalifikacijama za Eurobasket 2025. godine. Protivnik je bila Crna Gora, a rezultat je glasio 70:91. Ukupno je ovo 11. vezani poraz bh. košarkašica.

Gošće su bolje otvorile ovaj susret. Odmah su napravile seriju 0:4 na startu, a prvu dionicu riješile su u svoju korist rezultatom 12:18.

Melisa Brčaninović sa šest poena otvara drugu dionicu, a onda crna rupa u igri naše selekcije koja nas je na kraju vjerovatno i koštala.

Crnogorke su napravile seriju od 0:17 i stigle do prednosti 22:42 u jednom momentu. Naše djevojke su se probudile i do kraja poluvremena smanjile prednost na 30:42.

Poenima naše djevojke otvaraju i treću dionicu, no Crnogorke koje su na prethodnom Eurobasketu bile sedme su bile jednostavno dosta dominantnije i povećavale prednost.

Već nakon pet minuta igre u nastavku Crnogorke su se vratile na 20 poena prednosti (37:57) i bilo je tada jasno da će našoj selekciji biti dobro i ako izbjegne neku katastrofu ovdje.

Uspjeli smo do kraja treće dionice smanjiti prednost na -14 (52:66), no u posljednjoj dionici ipak nije bilo snage da se napravi nešto više, te su Crnogorke rutinski posao privele kraju i upisale pobjedu.

Melisa Brčaninović je bila prvo ime kod naše selekcije, ali i utakmice s 27 poena, dok je kod Crnogorki najistaknutija bila Dragana Živković s 20.

S 48:56 je Luksemburg slavio kod Švicarske u našoj grupi. Upravo kod Luksemburga gostujemo za tri dana, dok će Crna Gora ugostiti Švicarsku.